Transformator de miez de laminare ridicat oțel siliciu orientat la grâu laminat la rece
Sep 29, 2025
Lăsaţi un mesaj
Descrierea produsului din oțel silicon cu siliciu laminat la rece

Oțelul non -orientat cu cereale la rece are proprietăți magnetice stabile în toate direcțiile și prezintă o performanță excelentă în laminare ridicată. Oțelul Crngo este frecvent utilizat în motoare, generatoare și nuclee de transformatoare de oțel silicon și multe alte industrii promițătoare.
Avantaje din oțel din siliciu electric CRNGO
- 1. Pierdere scăzută de fier
- 2.. Inducție magnetică ridicată
- 3. Grosime uniformă
- 4. Punchabilitatea bună
- 5. Abatere de grosime mică
- 6. Performanță stabilă
- 7. Coeficient de laminare ridicat
- 8. Performanță de sudare excepțională
- 9. Rezistență bună la coroziune
- 10. Rezistență bună la Freon
Aplicații electrice din oțel silicon CRNGO
Non - Silicon orientat cu cereale are o varietate de utilizare în generatoare, distribuitori și consum de energie electrică, etc. Gnee ar putea oferi produse semi ---, cum ar fi acaduri de oțel de laminare ridicată și nuclee de transformare din oțel silicon.
Specificații din oțel din siliciu electric
|
Numele produsului |
Cereale laminate la rece non - Oțel de siliciu orientat |
|
Grosime |
0,20mm-0,50mm |
|
Lăţime |
20mm-1250mm sau după cum este necesar |
|
Lungime |
Bobină sau după cum este necesar |
|
Tehnică |
Frig rulat |
|
Tratament de suprafață |
Acoperit |
Seria de produse
|
Seria de produse |
Specificația principală |
Caracteristici |
|
Seria generală |
0,35mm 0,50mm 0,65mm |
Similar excelent de performanță a produsului cu companii de top la domiciliu și în străinătate |
|
Serii de înaltă eficiență |
0,35mm 0,50mm |
Pierderi de miez mai mici și inducție magnetică mai mare decât produsele convenționale |
|
Seria de recoacere a stresului |
0,35mm 0,50mm |
Pierderi de miez redus, inducție magnetică ridicată și o bună utilabilitate după recoacere |
|
Seria de vehicule energetice noi |
0,35mm 0,30mm 0,27mm 0,20mm |
Performanță electromagnetică excelentă sub frecvență ridicată |
Tabel de grad (pentru referință)
|
Tip |
Grosime (mm) |
Shousteel |
NSC |
Jfe |
TKS |
Posco |
NI & SCO |
Ak |
|
Seria generală |
0.35 |
35SW230 |
35H230 |
35JN230 |
M235-35A |
35pn230 |
|
|
|
35SW250 |
35H250 |
35JN250 |
M250-35A |
35pn250 |
2413 |
M-15 |
||
|
35SW270 |
35H270 |
35JN270 |
M270-35A |
35pn270 |
2412 |
M-19 |
||
|
35SW300 |
35H300 |
35JN300 |
M300-35A |
35pn300 |
2411 |
M-22/M-27 |
||
|
35SW360 |
35H360 |
35JN360 |
|
35pn360 |
|
|
||
|
35SW440 |
35H440 |
35JN440 |
|
35pn455 |
|
|
||
|
35SW550 |
|
|
|
35pn560 |
|
|
||
|
0.5 |
50SW230 |
50H230 |
50JN230 |
M230-50A |
50pn230 |
|
|
|
|
50SW250 |
50H250 |
50JN250 |
M250-50A |
50pn250 |
|
|
||
|
50SW270 |
50H270 |
50JN270 |
M270-50A |
50pn270 |
2414 |
|
||
|
50SW290 |
50H290 |
50JN290 |
M290-50A |
50pn290 |
2413 |
M-15 |
||
|
50SW310 |
50H310 |
50JN310 |
M310-50A |
50pn310 |
2412 |
M-19 |
||
|
50SW350 |
50H350 |
50JN350 |
M350-50A |
50pn350 |
|
M-22 |
||
|
50SW400 |
|
|
M400-65A |
50pn400 |
|
M-27/M-36 |
||
|
50SW470 |
50H470 |
50JN470 |
M470-50A |
50pn445 |
2214 |
|
||
|
50SW600 |
50H600 |
50JN600 |
M600-50A |
50pn595 |
2212 |
|
||
|
50SW700 |
50H700 |
50JN700 |
M700-50A |
50pn760 |
|
M-47 |
||
|
50SW800 |
50H800 |
50JN800 |
M800-50A |
50pn890 |
2011 |
|
||
|
50SW1000 |
50H1000 |
50JN1000 |
M940-50A |
50pn1015 |
|
|
||
|
50SW1300 |
50H1300 |
50JN1300 |
M1100-50A |
50pn1270 |
|
|
||
|
0.65 |
65SSW800 |
|
65JN800 |
M800-65A |
65pn890 |
|
M-47 |
|
|
65SW1000 |
|
65JN1000 |
M1000-65A |
65pn1015 |
|
|
||
|
65SW1300 |
|
65JN1300 |
M1300-65A |
65pn1270 |
|
|
||
|
Serii de înaltă eficiență |
0.5 |
50SWH470 |
|
50JNE470 |
|
|
|
|
|
50swh600 |
|
|
|
|
|
|
||
|
50swh800 |
|
|
|
|
|
|
||
|
50SWH1000 |
|
|
|
|
|
|
||
|
Seria de recoacere a stresului |
0.35 |
35SWR300 |
|
|
|
|
|
|
|
0.5 |
50SW350 |
|
50JNA350 |
|
|
|
|
|
|
Noua serie de benzi de vehicule energetice |
0.3 |
30SW2700 |
|
|
|
|
|
|
|
0.27 |
27SW2300 |
|
|
|
|
|
|
|
|
0.2 |
20SW1500 |
20hth1500 |
20JNEH1500 |
|
|
|
|
Proprietăți mecanice tipice
Seria generală
|
Grad |
Grosime nominală (mm) |
Densitate teoretică (kg/dm³) |
Durata forță (N/mm²) |
Rezistență la tracțiune (N/mm²) |
Duritate (HV1) |
Elongaţie (%) |
|
|
35SW230 |
0.35 |
7.60 |
430 |
525 |
214 |
10 |
|
|
35SW250 |
7.60 |
420 |
490 |
200 |
10 |
|
|
|
35SW300 |
7.65 |
370 |
500 |
185 |
25 |
|
|
|
35SW360 |
7.65 |
325 |
470 |
165 |
30 |
|
|
|
35SW440 |
7.70 |
280 |
425 |
150 |
30 |
|
|
|
35SW550 |
7.75 |
255 |
420 |
140 |
35 |
|
|
|
50SW250 |
0.5 |
7.60 |
430 |
530 |
220 |
15 |
|
|
50SW270 |
7.60 |
410 |
520 |
195 |
12 |
|
|
|
50SW290 |
7.60 |
410 |
520 |
195 |
12 |
|
|
|
50SW310 |
7.65 |
375 |
510 |
185 |
30 |
|
|
|
50SW350 |
7.65 |
370 |
510 |
185 |
35 |
|
|
|
50SW400 |
7.65 |
320 |
460 |
165 |
35 |
|
|
|
50SW470 |
7.75 |
250 |
410 |
135 |
35 |
|
|
|
50SW600 |
7.75 |
240 |
400 |
126 |
35 |
|
|
|
50SW700 |
7.80 |
220 |
379 |
113 |
37 |
|
|
|
50SW800 |
7.80 |
230 |
379 |
113 |
37 |
|
|
|
50SW1000 |
7.85 |
240 |
370 |
114 |
45 |
|
|
|
50SW1300 |
7.85 |
245 |
375 |
115 |
45 |
|
Seria de vehicule energetice noi
|
Grad |
Grosime nominală (mm) |
Densitate teoretică (kg/dm³) |
Durata forță (N/mm²) |
Rezistență la tracțiune (N/mm²) |
Duritate (HV1) |
Elongaţie (%) |
|
|
20SW1200 |
0.20 |
7.65 |
400 |
520 |
200 |
10 |
|
|
20SW1500 |
0.20 |
7.65 |
370 |
480 |
180 |
10 |
|
|
27SW1500 |
0.27 |
7.65 |
420 |
520 |
210 |
20 |
|
|
30SW1600 |
0.30 |
7.65 |
440 |
560 |
210 |
25 |
|
|
35SW1700 |
0.35 |
7.65 |
440 |
560 |
210 |
25 |
|
|
35SW1900 |
0.35 |
7.65 |
410 |
530 |
200 |
25 |
|
|
25SWH1400 |
0.25 |
7.65 |
410 |
530 |
200 |
20 |
|
|
27SWH1400 |
0.27 |
7.65 |
410 |
530 |
200 |
20 |
|
|
30SWH1500 |
0.30 |
7.65 |
410 |
530 |
200 |
25 |
|
|
35SWH1900 |
0.35 |
7.65 |
370 |
510 |
180 |
25 |
|
|
35Swys600 |
0.35 |
7.65 |
620 |
660 |
220 |
15 |
|
Tipuri de acoperire
|
Cod de acoperire |
Tip de acoperire |
Grosime de acoperire |
Aplicație |
Rezistență la căldură |
Rezistență la izolare |
Abilitatea de ștampilare |
Factor de laminare |
Weldabilitate |
|
M1 |
Cr - acoperire gratuită pentru mediu |
0.4 - 2μm |
Acoperire generală |
În mediul de oxidare non -, acoperirea este normală până la 750 de grade de ameliorare a stresului. |
bun |
foarte bun |
ridicat |
foarte bun |
|
M4 |
Simi - organic Cr - care conține acoperire |
0.5 - 3μm |
Acoperire generală |
În mediul de oxidare non -, acoperirea este normală până la 750 de grade de ameliorare a stresului. |
bun |
foarte bun |
ridicat |
foarte bun |
|
M5 |
Acoperire groasă de mediu |
2 - 5μm |
Se potrivește perfect pentru mijlocul - mașini de dimensiuni și grele |
Acoperirea poate fi rezistentă la expunerea continuă la temperaturi de până la 270 de grade și la costume de puțuri pentru acoperirea din aluminiu, sudare și recoacere. |
foarte bun |
bun |
ridicat |
bun |
|
M6 |
C6 Acoperire ecologică |
2 - 8μm |
Se potrivește perfect pentru mașini de dimensiuni mari -, în special pentru generatorul mare. |
Acoperirea poate fi rezistentă la expunerea continuă la temperaturi de până la 180 de grade și rezistă acoperirii de aluminiu și procesul de ardere în timpul reparației mașinii. |
foarte bun |
bun |
ridicat |
bun |
Nota:Dacă utilizatorii nu au cerințe speciale, M4 este acoperirea implicită.
Gnee a prezentat produse
Gnee oferă nuclee de fier premium lumii. Nucleele noastre pot fi selectate într -o gamă largă de materiale, forme, aplicații, tehnici de fabricație etc., pentru a răspunde cerințelor diverse ale clienților. Explorați gama noastră largă de produse acum ~
Proces de fabricație

1.. Aprovizionare cu materii prime

2. Sliting

3. Punching

4. Laminarea

5. Formarea miezului

6. Testare
Gnee Ec
Fondată în 2008 și situată în Anyang în China, Gnee Electric este o întreprindere tehnologică ridicată - specializată în cercetarea și fabricarea produselor de fier de fier.
Compania ocupă în prezent peste 20.000 de metri pătrați și angajează peste 200 de persoane, inclusiv peste 80 de profesioniști. După mai bine de 18 ani de dezvoltare, ne -am construit propria bază de producție de materiale magnetice și ne -am dezvoltat, producem și vindem în mod independent diverse tipuri de nuclee de fier. Tipurile comune includ nuclee de oțel din siliciu, nuclee de motor, nuclee de transformare, nuclee de fier toroidal, nuclee speciale în formă de -, nuclee personalizate și altele. Nucleele noastre sunt aplicate pe scară largă în diferite sectoare, inclusiv transformatoare, motoare, inductori reciproci, stabilizatori de tensiune, mașini de sudare, amplificatoare magnetice și instrumente, oferind soluții de bază diverse clienților globali.

30+
Tipuri de produse
18k+
Clienți fericiți
De ce să alegeți Gnee EC?
Gnee CE a fost fondată în 2008, care este o întreprindere națională de înaltă calitate - Tech Enterprise & Famous Brand Enterprise din China, dezvoltându -se într -un producător profesionist și furnizor de nuclee de fier de calitate -.
18+
Peste 18 ani de succes în industria Core Iron;
National High - Tech Enterprise și celebre întreprinderi de marcă din China;
200+
Peste 200 de angajați;
Echipa de cercetare și dezvoltare are peste 80 de ingineri cu experiență, iar echipa de producție are peste 100 de angajați calificați;
35+
Cifra de afaceri anuală de până la 35 de milioane de păpuși pe an;
Deține multe seturi de mașini de înfășurare, recoacere și asamblare extrem de automate;
1,000+
Peste 1000 de clienți pe piețele interne și de peste mări;
Produsele de bază sunt exportate în mai mult de 70 de țări din lume;
Prezentare generală a fabricii Gnee Iron Core






Faceți cunoștință cu managerul nostru de vânzări
„Nucleul nucleului de fier, puterea conducerii” - Vedeți marea noastră decizie - producătorii profund angajați în industria materialelor magnetice.

Edison Zhang
CEO

Kelly Zhang
Director general

Alex Cao
Director de vânzări
Industrii servite

Industria auto

Energie nouă


Aplicații Transformer

Misiunea noastră
Străduiți -vă să creați lume - Class Iron Core Brand
Cu 18 ani de experiență în industrie, ne concentrăm pe cercetarea, dezvoltarea și fabricarea nucleelor de fier de calitate ridicate - pentru electricitate, control industrial, energie nouă și piețe auto











